„Statystyczny czytelnik” – to hasło seminarium, które odbędzie się 2 grudnia w Książnicy Zamojskiej.

Na spotkaniu dokonamy analizy czytelnika. Kim on jest? Kto może nim być? Czy z usług bibliotecznych korzystają tylko czytelnicy? W tym kontekście zajrzymy do bibliotek, nie tylko europejskich. Ponadto zwrócimy uwagę na narzędzia budujące i opisujące stan czytelnictwa – napisano w zaproszeniu.

Program seminarium

1. Odbiorcy informacji statystycznej, dr Sławomir Dziaduch, Urząd Statystyczny w Lublinie
2. Jak Statystyka widzi Czytelnika, Dorota Kostrubiec, Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu
3. 16+1. Współpraca Bibliotek Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, Joanna Chapska, WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie
4. Analiza Funkcjonowania Bibliotek. Praktyczne narzędzie statystyczne, Paweł Kordybacha, WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie
5. Zasięg czytelnictwa. Tendencje i preferencje na przykładzie Książnicy Zamojskiej, Alina Malinowska, Książnica Zamojska
6. Statystyczny (nie)czytelnik, Danuta Zwolińska, Książnica Zamojska.

Prowadzenie: dr Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Seminarium odbędzie się 2 grudnia (poniedziałek) o godz. 11.00 w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20. Organizatorzy: Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu oraz Urząd Statystyczny w Lublinie.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.