Od 5 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu będzie można oglądać wystawę pt. „Kozacy”.

„Kozacy” to kolejna międzynarodowa wystawa organizowana w ramach współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym – informuje Alicja Piskorska z Biblioteki Pedagogicznej.

Jak dodaje, wystawa nawiązuje do „tradycji powstania państwa ukraińskiego, w której społeczność kozacka miała podstawowe znaczenie”.

Zdjęcia zostały wykonane przez wielu autorów z Ukrainy, w ramach ogólnoukraińskiego festiwalu fotografii Ukraiński Photo Camp „Ścieżki Khortitsaˮ.

Wystawę będzie można oglądać już od najbliższego czwartku (5 grudnia) w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Sienkiewicza 5. Wstęp wolny.

Najnowsze artykuły w kategorii „Zapowiedzi”

materiał nadesłany

„W Stajence Betlejemskiej” – poranek u Namysłowiaków

„W Stajence Betlejemskiej” – to tytuł spotkania dla dzieci, na które zaprasza Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu

6 grudnia darmowe lodowisko przed Ratuszem

6 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu zacznie funkcjonować słynne lodowisko. Tego dnia wstęp na ślizgawkę ma być bezpłatny.

Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim w Zamościu

Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim w Zamościu

Od 6 do 8 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu potrwa tradycyjny Jarmark Świąteczny.

materiał nadesłany

„Trzynaście” – wystawa Wojciecha Kapuścińskiego

Przez cały grudzień w Galerii Fotografii „Stylowy” w Zamościu można oglądać wystawę prac Wojciecha Kapuścińskiego pt. „Trzynaście”.