Od 5 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu będzie można oglądać wystawę pt. „Kozacy”.

„Kozacy” to kolejna międzynarodowa wystawa organizowana w ramach współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym – informuje Alicja Piskorska z Biblioteki Pedagogicznej.

Jak dodaje, wystawa nawiązuje do „tradycji powstania państwa ukraińskiego, w której społeczność kozacka miała podstawowe znaczenie”.

Zdjęcia zostały wykonane przez wielu autorów z Ukrainy, w ramach ogólnoukraińskiego festiwalu fotografii Ukraiński Photo Camp „Ścieżki Khortitsaˮ.

Wystawę będzie można oglądać już od najbliższego czwartku (5 grudnia) w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Sienkiewicza 5. Wstęp wolny.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.