W najbliższą sobotę (7 grudnia) w Zamościu odbędzie się IX Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem m.in. miast partnerskich na Ukrainie.

W turnieju wezmą udział piłkarze z roczników 2007 i młodszych – z Zamościa (AMSPN „Hetman” Zamość, DKS „Gaudium” Zamość), Łucka i Żółkwi (ukraińskich miast partnerskich Zamościa) oraz wielu zaproszonych klubów z Polski.

Ceremonia otwarcia turnieju odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 9.30. W programie m.in. wizyta Świętego Mikołaja oraz występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury. Rozgrywki sportowe rozpoczną się o godz. 10.15 i zostaną przeprowadzone w dwóch miejscach: w hali OSiR oraz hali ZSP nr 5. Uroczyste podsumowanie turnieju odbędzie się o godz. 16.00 w hali OSiR.

Do wspólnego kibicowania zapraszają organizatorzy: Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość oraz Miasto Zamość. Patronat honorowy: biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.