Przez cały grudzień w Galerii Fotografii „Stylowy” w Zamościu można oglądać wystawę prac Wojciecha Kapuścińskiego pt. „Trzynaście”.

Jak informuje autor, wystawa zawiera czarno-białe portrety, które nie stanowią jednolitego i zamkniętego zestawu. Nie opowiadają też jednej historii, a raczej są zestawem pojedynczych opowieści. Niektóre portrety są spokojne, stonowane i delikatne, inne ciemne, klimatyczne, drapieżne.

Pracując na co dzień zawodowo z ludźmi, w swojej fotografii zazwyczaj ich unikałem. Nie była to nigdy jednak świadoma decyzja ani efekt jakiegoś założenia. Zupełnie inne rzeczy przykuwały moją uwagę kiedy trzymałem aparat w ręku. Przede wszystkim jednak, fotografia od początku była chyba jedną z niewielu sfer, w których byłem osobą nieśmiałą. A już najmniej pewny siebie byłem kiedy miałem fotografować ludzi. Staram się walczyć z tą fotograficzną nieśmiałością, a portret traktuje zarówno jako wyzwanie jak i swego rodzaju terapię – przyznaje Wojciech Kapuściński.

Wystawa jest dostępna w Galerii Fotografii „Stylowy”, mieszczącej się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Będzie czynna przez cały grudzień. Wstęp wolny.

Wojciech Kapuściński – informacje o autorze

Wojciech Kapuściński urodził się w 1978 roku w Zamościu. Absolwent specjalizacji fotograficzno-filmowej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestnik wielu wystaw zbiorowych, autor kilku wystaw indywidualnych. Ma na swoim koncie liczne publikacje, wyróżnienia oraz nagrody w konkursach fotograficznych.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.