„W Stajence Betlejemskiej” – to tytuł spotkania dla dzieci, na które zaprasza Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Soliści i instrumentaliści Orkiestry będą zachęcać dzieci do wspólnego kolędowania, a także mówić im o najważniejszych tradycjach świątecznych. — Nasi muzycy przybliżą dzieciom tajniki tradycyjnych potraw wigilijnych i polską obrzędowość związaną ze świętami Bożego Narodzenia – informuje Bartłomiej Wojnarowski z Orkiestry.

Wraz z dziećmi będą kolędować: Elżbieta Kozyra (prowadzenie, śpiew), Barbara Rabiega (śpiew), Dariusz Sobczak (śpiew), Lech Górski (fortepian), Janusz Puławski (obój), Krzysztof Stopa (skrzypce).

Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu „Poranki muzyczne w Orkiestrze”, odbędzie się 15 grudnia (niedziela) o godz. 11.30 w sali koncertowej Orkiestry przy ul. Partyzantów 2. Bilety w cenie 15 zł (10 zł z Kartą Dużej Rodziny) są do nabycia w biurze Orkiestry przy ulicy Partyzantów 2 oraz w internecie na stronie Orkiestry.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.