Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

22 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

O godz. 15.00 rozpocznie się wspólne kolędowanie. Jak informują władze miasta, na scenie wystąpią m.in. ZPiT „Zamojszczyzna”, Chór „Knieja”, Szkoła Muzyczna Yamaha, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”, Rotary Club.

Na godz. 16.00 zaplanowano uroczystą wieczerzę z modlitwą, opłatkiem i życzeniami. Wigilijne smakołyki przygotują zamojscy restauratorzy, piekarze i cukiernicy.

O godz. 16.30 rozpocznie się druga część kolędowania.

Patroni honorowi: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek. — Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zamościa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.