Już w najbliższą sobotę w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się „Zamojska Ciuchoteka”, czyli lokalna akcja wymiany niepotrzebnymi ubraniami.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Lokalnie i Globalnie. — Nasza akcja ma na celu promowanie ekologicznego i ekonomicznego stylu życia. Zaletą wymiany jest oszczędność czasu i pieniędzy, jak również miejsca w szafie – informują Agnieszka Klimczuk i Adrianna Madej w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji. I dodają: — Wymiany ubrań są już popularne w większości miast, zyskały bardzo dużą popularność nie tylko wśród mam, których dzieci ciągle wyrastają z ubrań, ale również innych osób, którym troska o nasze środowisko naturalne nie jest obojętna.

Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę (14 grudnia) w godz. 10.00-13.00 w Zamojskim Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13. Wstęp bezpłatny – organizatorki proszą, aby przynieść ze sobą co najmniej pięć czystych, niezniszczonych ubrań.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.