Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

Andersen Tawil to projekt bardzo osobisty, dokument o mojej chorobie, o mnie samej. Pracując nad wystawą, musiałam pokonać wiele trudności. Nie spodziewałam się, jak bardzo trudno jest robić coś tak prywatnego, mając świadomość, że wkrótce ujrzą to inni. Moja historia to ciągłe zmagania w codziennym życiu, których nie doświadczają osoby zdrowe. Prawdopodobnie gdyby nie to, że jestem chora, nie byłabym teraz taką osobą. Dzięki Zespołowi Andersen Tawil wiem na kogo mogę liczyć oraz kto jest prawdziwym przyjacielem – pisze Oliwia Kwiatkowska w zaproszeniu na wystawę.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek (19 grudnia) o godz. 16.00 w Zamojskim Domu Kultury (ul. Partyzantów 13). Wstęp wolny.

Oliwia Kwiatkowska – informacje o autorce

Oliwia Kwiatkowska – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, uczestniczka zajęć w Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw” prowadzonej przez Andrzeja Pogudza przy S.M. im. J. Zamoyskiego. Swoje prace prezentowała na trzech wystawach zbiorowych: „Portret” w Galerii „Wieszak” znajdującej się w II LO w Zamościu oraz „Na pograniczu reklamy” i „Portret w czerni” w Galerii „Stylowy” w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Ponadto jej fotografie były prezentowane na wystawie podsumowującej I i II Zamojski Plener Fotograficzny. Uczestniczka warsztatów organizowanych w BWA w Zamościu w ramach wystawy BZ WBK PRESS FOTO.

„Andersen Tawil” jest pierwszą indywidualną wystawą autorki.

Oliwia Kwiatkowska o sobie

„Fotografią interesuję się od 2015 roku. Moja przygoda z Młodzieżową Pracownią Fotografii „Negatyw” zaczęła się w pierwszej klasie liceum, w tym samym czasie dostałam aparat cyfrowy, dzięki czemu mogłam się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Do „Negatywu” uczęszczałam przez trzy lata. Na zajęciach nie tylko poznawałam tajniki fotografii, ale również spędzałam fajnie czas. To tam poznałam wiele interesujących osób, które – jak ja – zainteresowały się tą dziedziną sztuki. Fotografia to zdecydowanie moja pasja, bez której obecnie nie wyobrażam sobie życia. Wkładam w nią całe serce i nieustannie staram się rozwijać swoją wiedzę na jej temat. Wiem, że nigdy nie zapomnę pracowni „Negatyw” mieszczącej się w piwnicy w bloku. W przyszłości chciałabym rozwijać swoje umiejętności na temat fotografii dokumentalnej i studyjnej.”

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.

fot. northernlightsgirl / pixabay.com (archiwum)

„Zamojska Ciuchoteka” – akcja wymiany ubraniami

Już w najbliższą sobotę w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się „Zamojska Ciuchoteka”, czyli lokalna akcja wymiany niepotrzebnymi ubraniami.