Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

Jak informują organizatorzy, środki zebrane podczas turnieju zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 19-letniego Sebastiana, który od 2. roku życia cierpi na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni.

Sebastian, mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Gdy lepiej się czuje, jest wesołym i radosnym chłopakiem, ma dobry kontakt z rówieśnikami. Lubi grać na pianinie i czytać książki. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego – czytamy w zaproszeniu.

Mecze, licytacje, pokazy

Turniej odbędzie się 26 grudnia w hali OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8. Rozgrywki piłkarskie rozpoczną się już rano, jednak część oficjalną z licytacjami zaplanowano na godz. 16.00. Do zdobycia będą koszulki i gadżety z podpisami znanych piłkarzy, ponadto wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery lokalnych firm o łącznej wartości ponad 4 000 zł. W programie również: pokaz freestyle football (Akademia „Mich-Ryc” Michała Rycaja), pokaz sztuk walki (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego), pokaz zumby (grupa Agnieszki Wypijacz). Dodatkowo w godz. 12.00-20.00 Fundacja DKMS będzie prowadziła rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Przy okazji zaplanowano zbiórkę nakrętek dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors oraz Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. Patron honorowy: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Turniej został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Portal Zamojski objął to przedsięwzięcie swoim patronatem medialnym.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.

fot. northernlightsgirl / pixabay.com (archiwum)

„Zamojska Ciuchoteka” – akcja wymiany ubraniami

Już w najbliższą sobotę w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się „Zamojska Ciuchoteka”, czyli lokalna akcja wymiany niepotrzebnymi ubraniami.