6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po mszy wyruszy Orszak. Uczestnicy przejdą ulicami Piłsudskiego i Akademicką aż na plac przed Pałacem Zamoyskich. Kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami. Do wspólnego kolędowania będzie zachęcać Szkoła Muzyczna Yamaha.

W programie wędrówki przewidziano następujące przystanki na inscenizacje: „Pokłon pasterzy” przy kościele pw. św. Michała Archanioła (wykonanie: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu), „Walka dobra ze złem” przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego (wykonanie: „Grupa Teatralna „Jednak Warto” działająca przy parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu) oraz „Narodzenie Zbawiciela” na placu przed Pałacem Zamoyskich (wykonanie: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zamojski Dom Kultury).

Po pokłonie Trzech Króli zostanie wykonany Polonez Historyczny do kolędy „Bóg się rodzi” z okazji 440-lecia założenia Zamościa.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, Miasto Zamość i Gmina Zamość. Patroni honorowi: biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd, odkrywania tajemnicy jasełkowej, na „szczodraki zamojskie”, „gwiazdki królewskie”, herbatę oraz zupę żołnierską – piszą organizatorzy w zaproszeniu na Orszak.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Najnowsze zapowiedzi

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.

fot. northernlightsgirl / pixabay.com (archiwum)

„Zamojska Ciuchoteka” – akcja wymiany ubraniami

Już w najbliższą sobotę w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się „Zamojska Ciuchoteka”, czyli lokalna akcja wymiany niepotrzebnymi ubraniami.